| Terminarz | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
DATHL 2023/2024
Autor Wiadomość
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Moritz Seider, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2393
Skąd: Żagań
Wysłany: 2023-08-14, 11:25   DATHL 2023/2024

Witam w temacie na sezon 2023/2024 oraz gratulacje dla Harry Otton III za wygraną w sezonie 2022/2023, dzięki któremu nasza liga ma wreszcie jedyną prawilną nazwę :troll: Mało tego finał w zeszłym roku to była pełna dominacja :det: gdzie walczyli ze sobą Harry Otton III i Piotras ze swoimi Drwale & Drewniaki


---------------------------------------------------
REGULAMIN:

1. Skład zespołów na przyszły sezon pozostawiamy w niezmienionej formie, tzn. mamy 23 zawodników, punktuje C, C, LW, LW, RW, RW, D, D, D, D, util, util, F, G, G, reszta to tzw. bench czyli ławeczka która nie zdobywa nam punktów

2. Keepujemy 7 zawodników z których min. 1 musi być obrońcą, max. 1 może być bramkarzem oraz 2 młodzików. Swój keeper podajemy w tym temacie najpóźniej na tydzień przed dniem draftu. Brak podania keepera w terminie skutkował będzie spadkiem do ostatniego wyboru w każdej rundzie za dzień spóźnienia począwszy od rundy 7.
Przykład:
GM spóźnił się jeden dzień - jego wybór w rundzie 7 spada do ostatniego wyboru.
GM spóźnił się drugi dzień - jego wybór w rundzie 6 spada do ostatniego wyboru.
GM spóźnił się trzeci dzień - jego wybór w rundzie 5 spada do ostatniego wyboru.
Itd.

3. Draft ligi odbywa się pod koniec września, jego datę będziemy ustalać w zależności od tego kiedy wszyscy bądź zdecydowana większość będzie mogła draftować. Tuż przed draftem głównym przeprowadzimy draft juniorski uzupełniający, którego datę będziemy ustalać wspólnie. Jeżeli nie będzie możliwości przeprowadzenia draftu juniorskiego (‘na żywo’ przed draftem) zostanie on przeprowadzony na forum metodą korespondencyjną.
Wybory w drafcie juniorskim ustalane są na podstawie tabeli z zeszłego sezonu... z nr. 1 wybiera 12 zespół, z nr 2 wybiera 11, z nr 3 wybiera 10, itd..
Aby przystąpić do draftu juniorskiego uzupełniającego należy mieć wolne miejsce na farmie, jeśli takiego miejsca nie mamy musimy zdecydować czy dropujemy zawodnika czy też powołujemy go do składu głównego i keepujemy jako młodzika.
W innym przypadku w wyniku braku miejsca na farmie można zrezygnować z udziału w drafcie juniorskim.

4. Przypominam, że mamy obowiązek keepowania młodzika. Młodzik to zawodnik który 20 września danego roku (w momencie ostatecznej daty podania keepera) ma mniej niż 25 lat (czyli może mieć max. 24 lata i 364 dni). Nie można keepować na młodzika gracza który rozegrał więcej niż trzy sezony w NHL (jeden sezon liczymy w momencie gdy gracz rozegrał minimum 25 spotkań). Ostatni warunek – żaden zawodnik nie może być keepowany jako młodzik więcej niż dwa razy. Czyli młodzik może dla nas rozegrać max. trzy sezony w fantasy. Po tych trzech sezonach możemy nadal go keepować ale już jako gracza normalnego gracza...

* Keepowany młodzik może być bramkarzem, ale pamiętamy o limicie keepowania bramkarzy, który obowiązuje w tej sytuacji. Jeśli zdecydujemy się keepować młodzika bramkarza to nie możemy już zakeepować drugiego bramkarza.

5. Zabronione są wymiany cząstkowe, a więc takie jak:
a) menedżer x oddaje zawodnika A menedżerowi y po niższej cenie; w zamian menedżer y odwdzięcza się w podobny sposób w późniejszej fazie sezonu lub w offseason
b) manager x wypożycza managerowi y zawodnika A na pewien okres czasu, po czym następuje po pewnym czasie wymiana odwrotna lub podobna.

6. Wymiany podczas RS i offseason – możemy dokonywać dowolną ilość wymian, nie wprowadzamy żadnych ograniczeń. Jednak ilość picków w wymianie musi być równa, tak aby menedżer posiadał tyle samo wyborów w drafcie. Wymiany możemy robić od dnia zakończenia sezonu..

7. NIE TANKUJEMY!, czyli Lurtzek rule.. Uważam, że zachowanie jednego z menedżerów na koniec sezonu 2014/15 było bardzo słabe, z gatunku wykraczających poza "fair play"... tak, nie mieliśmy jasno powiedziane "nie tankujemy", tak można było to zrobić, każdy mógł.. liczyłem że znamy się na tyle i że gramy dla zabawy, toteż nikt na podobny genialny pomysł nie wpadnie.. a jednak..
jeśli ktoś chciałby zrobić podobny manewr w przyszłości z niewystawianiem składu to zapraszam, ale będzie to skutkować karą ustalaną przez komisarza ligi.. oczywiście przymykamy oko na pojedyncze przypadki niewystawiania składu, to może zdarzyć się każdemu... mowa o olewaniu gry bądź celowym tankowaniu, które miało miejsce pod koniec sezonu 2014/15..

======================================


DRAFT JUNIORSKI & FARMA:
- Robimy go przed startem sezonu, tuż przed draftem głównym, jeżeli nie będzie takiej możliwości przeprowadzamy go w sposób korespondencyjny
- Draft odbywa się na zasadzie wężyka, najsłabszy zespół z poprzedniego sezonu wybiera z nr.1 w 1 rundzie I z numerem 12 w 2 rundzie.
- Farma liczy 5 miejsc
- W drafcie juniorskim wybieramy zawodników tylko takich którzy nie rozegrali w NHL więcej niż 25 gier w sezonie regularnym. De facto są to czołowi zawodnicy z danego draftu, ale i warto spoglądnąć na wcześniejsze lata bo kilka takich perełek się znajdzie.. wybieramy jednocześnie zawodników którzy w momencie podania keepera nie mają ukończone 23 lat (czyli mają max. 22 lata i 364 dni)
- Wybrani juniorzy są "zamrożeni" na FA (niestety uważam najlepsze wyjście patrząc na system yahoo), mam nadzieję że nikt nie wpadnie na pomysł podbierania juniora komuś innemu. Cała lista wybranych juniorów będzie wpisana w tym temacie + na stronie ligi aby wszyscy mieli wgląd w to czy junior należy do innego GM-a
- Juniora możemy powołać do głównego składu (de facto ściągnąć go z FA) w dowolnym momencie sezonu. Jednocześnie musimy zrobić dla niego miejsce, a zatem zrzucić na FA innego gracza.
- Powołanie juniora uruchamia machinę z dwoma wyjściami:
1. Zostaje on już w głównym składzie na zawsze
2. Nie spełnia nadziei i zrzucamy go na FA. Wtedy może go już podebrać każdy. Może on także wrócić na naszą farmę podczas draftu juniorskiego w przyszłym roku, jeśli spełnia warunki juniora i jeśli wcześniej nie wylądował w innej ekipie.

*po powołaniu juniora do głównego składu możemy go keepować jako młodzika, na podstawie zasad keepowania młodzików (pkt.4 regulaminu)

- W momencie gdy nasz junior wciąż jest na farmie, a rozgrywa właśnie 100 mecz w przypadku graczy z pola lub 74 mecz w przypadku goalies w NHL musimy zdecydować czy:
1. Powołujemy go do głównego składu, w tym przypadku zwolnione miejsce na farmie można uzupełnić po sezonie poprzez coroczny draft juniorski przed startem sezonu.
2. Wywalamy na FA, w tym przypadku zwolnione miejsce na farmie można uzupełnić po sezonie poprzez coroczny draft juniorski przed startem sezonu.
3. "Zamrażamy" na farmie do końca trwającego sezonu i decyzję odraczamy w czasie. Brak deklaracji skutkuje automatycznym zamrożeniem zawodnika. Zamrożony junior zostaje nam na farmie do końca sezonu.
4. W przypadku posiadania zamrożonego zawodnika przed rozpoczęciem nowego sezonu GM ma trzy możliwości:
- deklaracja że ‘bierzemy’, zawodnik zostaje dodany jako wybór w ostatnich rundach draftu, vacat na farmie, bez możliwości dobrania w tym drafcie juniorskim,
- zrzucenie juniora na tydzień przed draftem (razem z podaniem keepera), vacat na farmie i możliwość wyboru w drafcie juniorskim,
- brak decyzji, zawodnik wypada z farmy, jest dostępny w puli, vacat i brak możliwości wyboru w tym drafcie juniorskim (dla zapominalskich)

---------------------------------------------------------------------------------------
Derby Lubelski Full vs Detroit Vikings - 4:2 ;)
_________________

 
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Moritz Seider, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2393
Skąd: Żagań
Wysłany: 2023-08-14, 11:28   

Farmy na koniec sezonu 2022/2023:

Drwale & Drewniaki (piotras1985) - Cayden Primeau (21) Logan Cooley (0), vacat, vacat, vacat

Team Pentagram (Harry Otton III) – Logan Brown (99), Connor Zary (0), Luke Hughes (2), Matthew Savoie (0), vacat

Łąki Wielkie (D_Mac) – William Eklund (17), Daniil Tarasov* (21), Dylan Guenther (33), Jakob Pelletier (24), vacat

Red Poznan (bukaj22) – Alex Turcotte (12), Dustin Wolf (1), Marco Kasper (1), vacat, vacat

Detroit Vikings (Lurtzek) – Jesper Wallstedt* (0), Simon Nemec (0), Elmer Soderblom (21), vacat, vacat

Spanish Inquisition (staszek) – Justus Annunen* (4), Devon Levi* (7), vacat, vacat, vacat

Toronto Marlboros (Strong) – Alexander Holtz (28), Kent Johnson (88), Lukas Reichel (34), vacat, vacat

Warsaw Alligators (bedyn80) - Sebastian Cossa* (0), Cutter Gauthier (0), Conor Geekie (0), vacat, vacat

Lubelski Full (RadeKas) – Connor McMichael (75), Simon Edvinsson (9), Jonathan Lekkerimaki (0), vacat, vacat

Syracuse Buldogs (swamptown) – Wyatt Johnston (82), Kirill Marchenko (59), vacat, vacat, vacat

Cracow Dragons (Breverin Lux) – Yaroslav Askarov* (1), Shane Wright (8), David Jiricek (4), vacat, vacat

Heisenberg Knockers (cichy Bob) - Matthew Beniers (90), Brandt Clarke (9), Juraj Slafkovsky (39), Noah Ostlund (0), vacat

* - bramkarz draftowany na nowych zasadach (limit 74 meczy)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Lurtzek 2023-09-15, 20:56, w całości zmieniany 12 razy  
 
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Moritz Seider, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2393
Skąd: Żagań
Wysłany: 2023-08-14, 11:29   

Link do google docs do wyboru terminu draftu:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DVrqx2--045bBYyWfGhojv2SpOG4QaIPWbM59Wgl1WM/edit?usp=sharing
_________________

 
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Moritz Seider, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2393
Skąd: Żagań
Wysłany: 2023-08-14, 11:30   

Termin podania keepera 15 września. Proszę o wiadomość kto jest keepowany jako młodzik

Draft juniorski przeprowadzamy korespondencyjnie, ruszamy po podaniu keepera czyli 15 września.
_________________

 
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Moritz Seider, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2393
Skąd: Żagań
Wysłany: 2023-08-14, 15:21   

Potwierdzenie udziału w sezonie 2023/2024

1. Syracuse Buldogs (swamptown) - potwierdzone
2. Detroit Vikings (Lurtzek) - potwierdzone
3. Cracow Dragons (Breverin Lux) - potwierdzone
4. Heisenberg Knockers (Cichy Bob) -
5. Warsaw Alligators (bedyn) - potwierdzone
6. Spanish Inquisition (staszek) - potwierdzone
7. Toronto Marlboroughs (Strong) - potwierdzone
8. Lubelski Full (RadeKas) - potwierdzone
9. Red Poznań (Bukaj) - potwierdzone
10. Łąki Wielkie (D_Mac) - potwierdzone
11. Drwale & Drewniaki (piotras1985) - potwierdzone
12. Team Pentagram (Harry Otton III) - potwierdzone
_________________

Ostatnio zmieniony przez Lurtzek 2023-08-22, 16:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Moritz Seider, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2393
Skąd: Żagań
Wysłany: 2023-08-14, 16:28   

Kolejność draftu juniorskiego:

1. Cracow Dragons (Breverin Lux) - Connor Bedard
2. Heisenberg Knockers (Cichy Bob) - Adam Fantilli
3. Łąki Wielkie (D_Mac) - Matvei Michkov
4. Red Poznań (Bukaj) - Leo Carlsson
5. Detroit Vikings (Lurtzek) - Will Smith
6. Warsaw Alligators (bedyn80) - Nate Danielson
7. Lubelski Full (Radekas) - Logan Stankoven
8. Spanish Inquisition (Staszek) - Matthew Knies
9. Syracuse Bulldogs (Swamptown) - Marco Rossi
10. Toronto Marlboros (Strong) - Joel Hofer
11. Drwale&Drewniaki (piotras1985) - Ryan Leonard
12. Team Pentagram (Harry Otton III) - David Reinbacher

13. Drwale&Drewniaki (piotras1985) - Axel Sandin Pellikka
14. Toronto Marlboros (Strong) - Alexander Nikishin
15. Syracuse Bulldogs (Swamptown) - Tyson Foerster
16. Spanish Inquisition (Staszek) - Olen Zellweger
17. Lubelski Full (Radekas) - Drew Comesso
18. Warsaw Alligators (bedyn80) - Dalibor Dvorsky
19. Detroit Vikings (Lurtzek) - Zach Benson
20. Red Poznań (Bukaj) - Colby Barlow
21. Cracow Dragons (Breverin Lux) - Luke Evangelista

22. Spanish Inquisition (Staszek) - Kevin Korchinski
23. Syracuse Bulldogs (Swamptown) - Matt Coronato
24. Drwale&Drewniaki (piotras1985) - Olivier Moore
_________________

Ostatnio zmieniony przez Lurtzek 2023-09-17, 10:53, w całości zmieniany 10 razy  
 
 
     
Breverin Lux 

Ulubiony Zawodnik: Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2011/2012
Wiek: 30
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 194
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-08-23, 22:17   

Keeper Cracow Dragons:

F: Stamkos, Marner, Svechnikov, Caufield
D: McAvoy
G,M: Knight
M: Dach

Dodatkowo pragnę podziękować Nico Dawsowi z farmy za bycie częścią rodziny Dragons oraz życzyć mu powodzenia w dalszej karierze w DATHL Sawchuk Cup.
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Moritz Seider, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2393
Skąd: Żagań
Wysłany: 2023-09-04, 09:48   

Keeper Detroit Vikings

F: John Tavares, Sebastian Aho, Tage Thompson
D: Rasmus Dahlin
G: Igor Shesterkin
M: Bowen Byram, Arber Xhekaj
_________________

 
 
     
Strong 
Go Leafs Go..


Ulubiony Zawodnik: Mats Sundin
Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-09-04, 14:21   

Keeper Toronto:

F: Kirill Kaprizov, Nico Hischier, Jordan Kyrou
D: Roman Josi
G: Tristan Jarry
Y: Cody Glass, Jamie Drysdale

Oczywiście chętnych na jakiś trade zapraszam :)
Zależy mi głównie na młodziku.
 
 
     
piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wiek: 38
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 1540
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2023-09-07, 11:20   

To może po kolei:
1. Wywalam z farmy: Marco Rossi
2. Wywalam z farmy: Aatu Raty
3. Powołuję z farmy do składu: Mason McTavish
4. Keeper:

F: Connor McDavid, Auston Matthews, Mikko Rantanen
D: Miro Heiskanen
G: Connor Hellebuyck
Y: Moritz Seider, Mason McTavish

I tym oto pięknym sposobem musisz Łukasz uaktualnić kolejność draftu juniorskiego :D Bo rozumiem że 3 runda jest możliwa?

p.s. Jak nie to jednego z wywalanych leszczy zostawię :facepalm:
 
     
staszek 
staszek


Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk, Niklas Kronwall, D. Helm
Za Red Wings od sezonu: 2005/2006
Wiek: 33
Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-09-08, 17:27   

Chcę z farmy powołać Jake'a Sandersona jako Y.

Keeper:
F: Pasternak, Zjebanydziad, Ryan Nyguent-Hopkins
D: Sergachev
G: Oettinger
Y: Sanderson, Boldy

Przypominam o wyprzedaży podwórkowej inkwizycji!
 
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Moritz Seider, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2393
Skąd: Żagań
Wysłany: 2023-09-19, 19:52   

https://we.tl/t-JHXTpjE2me - link do pobrania excela z Farmą

https://docs.google.com/spreadsheets/d/19kzz4EpDsbWdqf48_8aez5csdn7pKR8c/edit?usp=drive_link&ouid=114892975337047913375&rtpof=true&sd=true - link do google drive z Farmą
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Design by Forum Komputerowe
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12