| Terminarz | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2024/25 czyli trzeci rok pracy Lalonde'a, nowe twarze
Autor Wiadomość
Lukas 
Lukas

Ulubiony Zawodnik: Moritz Seider
Za Red Wings od sezonu: 2007
Wysłany: 2024-07-03, 23:19   

No to mamy kolejny hit...

Two year contract - 4.75mln Vladimir Tarasenko

piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wysłany: 2024-07-04, 07:46   

Do tego jeszcze pozbyliśmy się kontraktu Fabbriego za 4 rundę. Co tym bardziej dziwi dlaczego do Walmanna dopłacaliśmy? Przecież Fabbri ma mniejszą wartość na rynku. Ten ruch bardzo mnie cieszy, bo na TOP 6 był za słaby, a do Bottom 6 się nie nadawał. Idealny gracz do drużyny szorującej po ligowym dnie.

Co do samego Tarasenki to wartość kontraktu wygląda rozsądnie. Wg plotek wcześniej odrzucił kontrakt od nielotów za 4,3 mln.

Tomasz 
Patron rozsądku

Ulubiony Zawodnik: Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1998-99
Wysłany: 2024-07-04, 14:45   

Faktycznie przybycie do Detroit, niedawnego zdobywcy Pucharu. 32-letniego wycieczkowicza, gdy spojrzy się, na trzy poprzednie sezony. W połączeniu z wymianą pozbywającą się Fabbriego. Wydaje się spójna i nie brak tutaj logiki. Na chwilę obecną zapewne można całość rozpisać w ten sposób:

DeBrincat-Larkin-Raymond
Tarasenko-Compher-Kane
Rasmussen-Copp-Fischer
Motte-Veleno-Berggren

Uważam, że taka ofensywa, ma prawo czuć się w miarę komfortowo. Teraz wypadałoby popracować jeszcze, nad defensywą. Niech Trouba zobaczy ile tutaj byłych kumpli... Kane, Tarasenko, Copp, Motte, oraz Gustafsson. Podobnież Yzerman, wciąż czai się, na jakiegoś RHD. Nawet jeśli temat Trouby, już się wyczerpał. Czytałem, że może Barrie. Ale mi bardziej pasowałby Schultz, a z młodszych graczy zniósłbym nawet Addisona, który co prawda szału nie zrobił. Najlepiej to szukałbym dalej po innych organizacjach. Plus trzeba coś zrobić z Hollem, gdy będzie wiadomo więcej.

:det: ogłosiły we wtorek kalendarz, na następny sezon: Red Wings release 2024-25 regular-season schedule

Początek 10 października, u siebie przeciwko :pit: . Koniec 17 kwietnia, na wyjeździe przeciwko :tor: . Z kolei 1 marca czekać będą :cbj: przy okazji NHL Stadium Series, na stadionie w Ohio. Po resztę szczegółów zapraszam do tekstu.

Tomasz 
Patron rozsądku

Wysłany: 2024-07-05, 13:35   

Red Wings’ Steve Yzerman discusses free agents, 2024-25 season outlook

Myślę, że warto posłuchać tego co miał wczoraj do powiedzenia o swoich ruchach ten będący w niełasce GM. ;)

Polecam posłuchać, poczytać i przemyśleć swoje opinie o tym, że jest '"bardzo ograniczonym", menedżerem. Choć jego argumentacji, czy opinii o tym, że np. obecnym blokiem obronnym jest usatysfakcjonowany. Nie rozumiem. W bramce też jest odwrotność tego o czym się zarzekał, jeszcze jakiś czas temu. Pamiętajmy, że cześć graczy podpisanych po 1 lipca. Jest też takim standardowym ubezpieczeniem, gdyby, na którejś z pozycji miała miejsce plaga kontuzji.

Liczę, że o Detroit, będzie jeszcze nieco głośniej tego lata. Ale po tym co usłyszałem. Nie spodziewam się cudów. Najwyżej faktycznie nie będzie fazy PO. Trudno. Nawet jeśli większość straci, już cierpliwość do tego produktu.

Tomasz 
Patron rozsądku

Wysłany: 2024-07-06, 11:00   

Jeden z dziennikarzy sportowych, pracujący dla Elite Prospects. Wczoraj zamieścił swoje szacunki dotyczące przyszłej kampanii:

Jak widać :det: powinny według niego zaliczyć zjazd o kilka oczek. I patrząc realnie. Trudno się z nim nie zgodzić. Oczywiście Skrzydła będą skonstruowane w nieco inny sposób. Co wcale nie oznacza, że staną się dostarczycielami punktów.

Z innych wieści związanych z organizacją. Wczoraj okazało się także, iż Veleno został jednym z 14 graczy, którzy zdecydowali się oddać swój los w ręce niezależnego arbitra. Rozpatrywanie spraw odbędzie się w zwyczajowych widełkach czasowych, czyli pomiędzy 20 lipca, a 4 sierpnia.

W samym pomyśle nie ma nic nadzwyczajnego. To wręcz standardowa procedura, a obie strony spokojnie mogą się jeszcze dogadać. Z tego co pamiętam. Jeśli to gracz wybiera tą ścieżkę. Wówczas, nie może dostać offer sheet od innej organizacji. Nie to, aby był to wek istotny w sprawie Joe. ;)

Jeśli ktoś się przy okazji zastanawia co z innymi RFA. Śpieszę przypomnieć, że Seider, czy Raymond, nie mają prawa do arbitrażu. Inaczej jest z Berggrenem, ale skoro nie ma go na liście. Tym prędzej i łatwiej powinien się dogadać. Jeszcze jedno. Do wczoraj swoje sprawy mogli zgłaszać gracze. A dziś jest deadline, dla klubów. Tak więc w skali całej ligi może się okazać, że nazwisk przybędzie.

Nie sposób zapomnieć też o małym szczególe: A team receives a 2nd buyout window if they have a player file for arbitration. Once the case is awarded or settled, 3 days later they receive a 48 hour window to buy out players with a cap hit of $4M or more who were with the team last trade deadline.

A to oznacza, że ten nieszczęsny Holl, niestety nie łapie się, na te warunki. Tak więc blok defensywny, który wymaga jeszcze uwagi. Chyba zostanie w takim kształcie. Chyba, że jakaś teoretyczna wymiana jednak się zmaterializuje lub klub znowu sięgnie po kogoś z UFA. A nadmiar graczy ukróci przed startem sezonu.

Tomasz 
Patron rozsądku

Wysłany: 2024-07-08, 21:20   

Dzisiejszego wieczora, na oficjalnym klubowym kanale. Można było posłuchać co do powiedzenia mieli Tarasienko oraz Kane, który brał spory udział w ściągnięciu do Detroit doświadczonego Rosjanina, a także Fischera. Dorzucę także najnowszy materiał z najpopularniejszego podcastu traktującego o :det: . Enjoy!

Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2024-07-08, 21:44   

Minęło trochę czasu, emocje opadły więc postaram się na spokojnie ubrać w słowa to co mi się kłębi w głowie ;) .

Z ważniejszych zapowiedzi mieliśmy stać się bardziej fizycznym i lepszym defensywnie zespołem. Perron, Sprong, Gostisbehere <-> Tarasienko, Motte, Gustafsson. Moim zdaniem bilans jest w okolicach zera. Szkoda tego Trouby, bo rozwiązałby z nawiązką ten pierwszy problem.

Nie udało nam się pozbyć żadnego z tych przepłaconych kontraktów. Na szczęście nie wpakowaliśmy się w kolejne. Mamy całkiem niezłą płynność przed sezonem 25/26 i jeżeli jakaś duża gwiazda trafi na rynek UFA to ustawimy się po nią z taczką dolarów. Podoba mi się też, że podpisaliśmy graczy (Kane, Tarasienko, Talbot) , od których młodzi będą mogli się uczyć.

Wygląda więc na to, że o naszym losie zdecydują młodzi gracze z AHL. Jeżeli nie zrobią dużego progresu i nie przebiją się do pierwszego składu 2-4 lata od draftu to naprawdę mamy poważny problem i będzie można śmiało palcem wskazać na Drapera :? .

Cały czas liczę na jakąś fajną wymianę.

piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wysłany: 2024-07-08, 22:42   

Ja też nadal liczę na jakąś wymianę, choćby z udziałem Husso, bo trzymanie 3 bramkarzy + Campbell w AHL nie ma sensu.

Czy porównanie nowych graczy i starych wychodzi na pewno na 0? Jeśli Ghosta i Spronga, którzy byli czarnymi dziurami w obronie zastąpisz Motte, który jest specjalistą od D, a Gustaf może nie jest najlepszy ale o jeden dwa poziomy nad Ghostem. Perron może i był zadziorny, ale momentami przeraźliwie wolny i te głupie kary :facepalm:

Defensywnie dochodzi do tego Albert Johanson, który jest ponoć najlepiej rozwiniętym prospektem jeśli chodzi o grę obronną.

Gorzej z zastąpieniem w ataku. Tutaj tylko Tarasenko na plus, chyba że Berggren wystrzeli na 25+ bramek

Tomasz 
Patron rozsądku

Wysłany: 2024-07-10, 11:23   

Roggi napisał/a:
Z ważniejszych zapowiedzi mieliśmy stać się bardziej fizycznym i lepszym defensywnie zespołem. Perron, Sprong, Gostisbehere <-> Tarasienko, Motte, Gustafsson. Moim zdaniem bilans jest w okolicach zera. Szkoda tego Trouby, bo rozwiązałby z nawiązką ten pierwszy problem.

Spronga, czy Ghosta ciężko było nazwać tytanami defensywy. Z kolei przychodzący Tarasienko. Także, nie jest tym z gatunku two-way player. Generalnie napisałbym, że tak skonstruowana ekipa, jak teraz. Powinna być solidniejsza w schematach defensywnych. Choć nie mam pewności.

Roggi napisał/a:
Nie udało nam się pozbyć żadnego z tych przepłaconych kontraktów. Na szczęście nie wpakowaliśmy się w kolejne. Mamy całkiem niezłą płynność przed sezonem 25/26 i jeżeli jakaś duża gwiazda trafi na rynek UFA to ustawimy się po nią z taczką dolarów. Podoba mi się też, że podpisaliśmy graczy (Kane, Tarasienko, Talbot) , od których młodzi będą mogli się uczyć.

Trudo się nie zgodzić z tym akapitem. Dlatego odradzałem niepotrzebne nerwy ze strony wszystkich, którzy tak psioczyli. ;)

Roggi napisał/a:
Wygląda więc na to, że o naszym losie zdecydują młodzi gracze z AHL. Jeżeli nie zrobią dużego progresu i nie przebiją się do pierwszego składu 2-4 lata od draftu to naprawdę mamy poważny problem i będzie można śmiało palcem wskazać na Drapera :? .

Dobrze, że wyłapałeś wątek, który wyłania się z ruchów, czy słów Yzermana. O co mi chodzi? Internal progress, także ten u klubowej młodzieży. To będzie temat kluczowy w całej kampanii. I nie ma co się czarować. W zbliżającym się sezonie. Jeszcze bardziej powinniśmy się przekonać z czego zrobione sa obecne Skrzydła.

piotras1985 napisał/a:
Ja też nadal liczę na jakąś wymianę, choćby z udziałem Husso, bo trzymanie 3 bramkarzy + Campbell w AHL nie ma sensu.

Panowie co do wymiany. Chyba coraz mniej prawdopodobne, że zobaczymy taką, która by nas satysfakcjonowała. Wracając do tematu obsady bramki. Także uważam, że taki tłok, nie jest potrzebny. Choć widać wyraźnie, że Yzerman w tym temacie poruszał się w przód i w tył. Po tym, jak się sprawy poukładały (głównie z Husso) w poprzednim sezonie. Kierownictwo uważało, że trzeba się skupić tylko na dwóch postaciach. A po 1 lipca okazało się, że powrócono do szerszego podejścia. Mając z tyłu głowy, że podczas obozu przygotowawczego ktoś może odpaść ze względów zdrowotnych. I problem sam się rozwiąże. Zobaczymy.

piotras1985 napisał/a:
Czy porównanie nowych graczy i starych wychodzi na pewno na 0? Jeśli Ghosta i Spronga, którzy byli czarnymi dziurami w obronie zastąpisz Motte, który jest specjalistą od D, a Gustaf może nie jest najlepszy ale o jeden dwa poziomy nad Ghostem. Perron może i był zadziorny, ale momentami przeraźliwie wolny i te głupie kary :facepalm:

Z Perronem to, ogromnym plusem była jego gra na bandach i kilka innych umiejętności, które nabył podczas swojej długiej kariery. Minusem były wspomniane kary, czy coraz częstsze mental breakdowns, choć pod koniec sezonu się ogarnął. Jak, na gracza z takim doświadczeniem. To nie było do zaakceptowania. I osobiście nie żałuję tego gracza, który w poprzednim sezonie pokazał, że hokejowo mocno się zestarzał.

piotras1985 napisał/a:
Defensywnie dochodzi do tego Albert Johanson, który jest ponoć najlepiej rozwiniętym prospektem jeśli chodzi o grę obronną.

Podobno, ale pamiętajmy, że NHL, ma swoje prawa. Do tego przy tak sporej wewnętrznej konkurencji. Będzie mu o wiele trudniej stać się regularną częścią wyjściowej szóstki. W obecnym kształcie raczej zabraknie dla niego miejsca. Chyba, że zachwyci na obozie i podczas sparingów. Na co po cichu liczę.

piotras1985 napisał/a:
Gorzej z zastąpieniem w ataku. Tutaj tylko Tarasenko na plus, chyba że Berggren wystrzeli na 25+ bramek

Zgodzę się, że aż taka produkcja, jaką Skrzydła zaprezentowały w poprzedniej kampanii. Pewnie nie będzie spodziewana. Przynajmniej z racjonalnym podejściem. Z Berggrenem napisałbym w ten sposób. Nie zanosi się, aby pod wodzą Lalonde'a. Dostał czas w Top-6, a także w którejś z formacji w PP. Bez tego nie spodziewałbym się nawet 20 bramek, a jak złamie granicę 10-15 to, już uznam za sukces. Jeśli jego rola się nie zmieni w trakcie trwania sezonu.

Jeszcze jedno. Jeśli ktoś się zastanawia, dlaczego teoretycznie nie ma takiego tłoku w ofensywie. W porównaniu do defensywy, czy obsady bramki. Niech ma w pamięci, że Lalonde i cały sztab trenerski. Nie mają żadnego problemu, aby regularnie wystawiać tylko 11 napastników i 7 obrońców. :P

A teraz coś z redakcji NHL Network, która ostatnio postanowiła omówić choćby :det:

Tomasz 
Patron rozsądku

Wysłany: 2024-07-20, 10:35   

Jest wreszcie okazja, aby w trakcie lata. Odkurzyć i ten wątek. ;)

Otóż obie strony uniknęły arbitrażu i wczoraj Friedman zameldował, że... :det: and Joe Veleno have settled: 2x$2.275M

Year 1 $1.775M Salary & $500K Signing Bonus
Year 2 $2.275M salary

On expiry will be RFA w/ $2.275M QO & 1 year from UFA.

I widziałem, jak spora część udzielających się kibiców, komentatorów, czy dziennikarzy. Użalała się, iż to za dużo. Rozumiem wszystkich tych, którzy spodziewali się góra 2 milionów $. Sam byłem w tej grupie. Przy czym, gdy popatrzyłem, na kilka grafik (zaraz je wstawię). Przemyślałem i zastanowiłem się, jaka mogła być jego prawdziwa wartość rynkowa. Według mnie, nie ma nad czym się pieklić. Długoś także jest w sam raz, gdyż w arbitrażu z racji wieku i innych czynników. I tak dostałby tylko roczną umowę. Obojętnie w jakiej wysokości.

Inna sprawa, że to, tylko utwierdza mnie w przekonaniu. Co do nowych kontraktów Seidera, czy Raymonda. Uważam, że jako kibic. Od gołych 8 mln $ z przodu trzeba będzie zacząć w myślach. Czy się to komuś podoba, czy nie. Natomiast Berggren to, też w pewien sposób ciekawy rebus. Patrząc, na realia. Jak sądzę przynajmniej milion powinien dostać. I chyba być następnym w kolejności przed wspomnianym duetem. ;)

Odpowiedz do tematu