| Terminarz | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2022/23 czyli zmiany w sztabie, nowy produkt na lodzie
Autor Wiadomość
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Raymond
Za Red Wings od sezonu: 2006-07
Wiek: 40
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3720
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2022-04-30, 23:00   Sezon 2022/23 czyli zmiany w sztabie, nowy produkt na lodzie

Red Wings Announce Coaching Staff Changes

Zacznę od najważniejszej informacji. Stało się! Pierwszym ruchem kierownictwa, tuż po zakończeniu poprzedniej kampanii. Było zwolnienie głównego trenera Jeffa Blashilla, a także jednego z jego asystentów Douga Houdy. Kolejnym nazwiskiem z którym się pożegnano, został trener bramkarzy Jeff Salajko. To może oznaczać, że Alex Tanguay, czyli jeden z dotychczasowych asystentów. Może być brany pod uwagę, gdy mowa o nowym szefie całego sztabu trenerskiego.

Mój komentarz, na szybko. Jak widać Yzerman nie zamierza przesadnie czekać. Przy oficjalnym opróżnianiu szafek w LCA, przez graczy. Zapewne dowiemy się więcej, na temat planów dotyczących pending UFA & RFA. 7 lat na szczycie trenerskiej drabinki to w moim odczuciu wystarczający okres, aby wymagać więcej od produktu na lodzie. Niezależnie od tego, jakich graczy miał do dyspozycji. Tym bardziej, że początkowe miesiące mijającej właśnie kampanii. Pozwalały mieć nadzieję, na pokaźniejszy dorobek.





 
     
bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wiek: 39
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 2245
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-30, 23:14   

Świetna decyzja. Nareszcie Stevie zwolnił beznadziejnego Blasha. Gość był tutaj o kilka lat za długo.

Jestem bardzo ciekaw kto będzie naszym nowym trenerem i jak nasza młodzież będzie się prezentowała przy nowym rozdaniu. Yzerman to rozsądny gość i fajnie układa te klocki w Detroit. Wierzę, że ściągnie tutaj trenera, który zaproponuje interesujący hokej. ;)

Wracając do naszej młodzieży, to jestem zbudowany tym co w ostatnich meczach pokazał Veleno. Bardzo odpowiedzialnie w defensywie i widać, że w tym elemencie jest lepszy od Larkina. Może w ofensywie nie robi takiego zamieszania, ale w defensywie daję radę a przecież graliśmy z Florydą, Tampą, Pens czy Leafs i dawał radę w pierwszym ataku przeciwko naprawdę fantastycznym graczom.

Bardzo fajnie zaczyna wyglądać Ras. Potrafi zrobić użytek ze swoich gabarytów. Strzelić bramkę też potrafi. Zresztą fakt, że strzelił ich więcej od Zadiny daje do myślenia.

Jestem niezwykle ciekawy tych naszych Szwedzkich talentów na czele z Edvinssonem, Wallinderem czy Elmerem. Ciekawe kogo wybierzemy w tegorocznym drafcie. Bardzo by się przydał topowy center.

Generalnie za kilka lat możemy mieć całkiem sensowny zespół. ;)
 
     
Yogi80 

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina , Filip Hronek
Za Red Wings od sezonu: 1990
Wiek: 44
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 164
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2022-05-01, 12:03   

To najlepsza wiadomość jaką fan Detroit mógł dostać, no może poza jedynka w drafcie;).
Teraz tylko trzeba dobrze wybrać i jestem ciekaw jaką drogę obierze Steve.
Czy będzie szukał na rynku amerykańskim czy zaryzykuje i nas zaskoczy?
Po ostatnich ruchach gdzie zatrudnił w klubie kilku swoich kolegów z czasów gry pojawił się u mnie szatański pomysł na głównego trenera Sergieja Fedorova, właśnie wczoraj zdobył mistrzostwo w Khl, w szatni raczej sobie poradzi z gwiazdami. Jedynym zgrzytem może być to co dzieje się teraz na Ukrainie i jak postrzegani są Rosjanie. Gronborg też ok. Nie sprawdzałem ale czy jest jakiś europejskie trener w nhl?
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Raymond
Za Red Wings od sezonu: 2006-07
Wiek: 40
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3720
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2022-05-01, 13:23   

Yogi80 napisał/a:
Czy będzie szukał na rynku amerykańskim czy zaryzykuje i nas zaskoczy?


Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Choć sądzę, że pomimo odważnych decyzji. I podchodzenia do budowania tej organizacji od nowa, bez kompleksów. To będzie jeszcze za wcześnie na trenera pochodzącego z Europy w Detroit.

Yogi80 napisał/a:
Po ostatnich ruchach gdzie zatrudnił w klubie kilku swoich kolegów z czasów gry pojawił się u mnie szatański pomysł na głównego trenera Sergieja Fedorova, właśnie wczoraj zdobył mistrzostwo w Khl, w szatni raczej sobie poradzi z gwiazdami. Jedynym zgrzytem może być to co dzieje się teraz na Ukrainie i jak postrzegani są Rosjanie. Gronborg też ok. Nie sprawdzałem ale czy jest jakiś europejskie trener w nhl?


Ciekawa propozycja. Naprawdę ciekawa. Fiodorow postarał się, aby prowadzona przez niego ekipa wyciągnęła serię ze stanu 3-1 dla rywala. Wygrała mecz #7 i teraz trzeźwieją. ;)

Podobnie byłoby z osobą Łarionowa w tej samej roli. Pamiętajmy również o trendzie wzrostowym wśród masy asystentów, czy głównych trenerów na zapleczu w innych organizacjach, którzy będą dostępni.

Grönborg to dla mnie największy czarny koń. Sporym plusem, czy atutem tego trenera jest łatwość w komunikacji z graczami, jakich ma do dyspozycji. Wręcz z tego słynie, a przecież przy obecnym procesie budowania ekipy. Gdzie wchodzi coraz więcej młodych twarzy. To cecha fundamentalna. Być może 53-latek wniósłby także powiew świeżości do ogranego playbooka, którym posługuje się większość jego odpowiedników. Myślenie poza schematem to kolejna cecha, której będzie szukał Yzerman i spółka.

To, już zrobił się przeciekawy offseason.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2022-05-10, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wiek: 38
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 1529
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2022-05-02, 20:33   

Cytat:
Ciekawa propozycja. Naprawdę ciekawa. Fiodorow postarał się, aby prowadzona przez niego ekipa wyciągnęła serię ze stanu 3-1 dla rywala. Wygrała mecz #7 i teraz trzeźwieją. ;)

Podobnie byłoby z osobą Łarionowa w tej samej roli. Pamiętajmy również o trendzie wzrostowym wśród masy asystentów, czy głównych trenerów na zapleczu w innych organizacjach, którzy będą dostępni.


w przypadku tych dwóch kandydatów niestety jest jeszcze opcja polityczna. Żeby w ogóle rozpocząć z nimi rozmowy SY i jego ludzie musieliby dostać zapewnienie (zapewne potwierdzone później publicznie), że czy to Fiodorow, czy Łarionow nie popierają reżimu putina oraz są przeciwnikami wojny. Bez tego nikt nie właduje się w polityczna kupę. Hokej hokejem, kompetencje kompetencjami, ale jeśli twój nowy trener po tygodniu od podpisania umowy będzie paradował w koszulce z literą z to nie będzie miło.
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Raymond
Za Red Wings od sezonu: 2006-07
Wiek: 40
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3720
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2022-05-03, 13:05   

piotras1985 napisał/a:
w przypadku tych dwóch kandydatów niestety jest jeszcze opcja polityczna. Żeby w ogóle rozpocząć z nimi rozmowy SY i jego ludzie musieliby dostać zapewnienie (zapewne potwierdzone później publicznie), że czy to Fiodorow, czy Łarionow nie popierają reżimu putina oraz są przeciwnikami wojny. Bez tego nikt nie właduje się w polityczna kupę. Hokej hokejem, kompetencje kompetencjami, ale jeśli twój nowy trener po tygodniu od podpisania umowy będzie paradował w koszulce z literą z to nie będzie miło.


Oczywiście. Deklaracje polityczne to jedno, choć nie mam wiedzy o tym, aby obaj wspomniani Panowie. Kogoś oficjalnie popierali. Natomiast uważam, że tutaj zadecyduje kierunek. Dla mnie Szwecja jest teraz "mocno grana" w organizacji z Detroit. Pod wieloma względami. Dlatego mo głowie chodził mi ten Grönborg. Ale niczego nie przesądzam.

Nie tak dawno zaczałem się zastanawiać np. nad Julienem. Facet dwa tygodnie temu został ogłoszony głównym trenerem Kanadyjczyków na zbliżające się Mistrzostwa Świata Elity. Ostatnio prowadził ich także w Pekinie, na Igrzyskach Olimpijskich, gdzie co prawda zaliczyli blamaż. Porażka, już w ćwierćfinale właśnie ze Szwedami. Ale 62-letni Kanadyjczyk ma również na koncie sukcesy na arenie międzynarodowej, ale ja nie tym. Zapewne większość z Was pamięta, że jego ostatnim przystankiem w NHL, była praca dla :mtl: (2017-2021). Chłopina ma też za paskiem dekadę w :bos: , gdzie przecież zdobywał Puchar w 2011 roku. Nie twierdze, że to idealna kandydatura, a nawet, że właściwa. Stwierdzam tylko, że jest jednym z najbardziej doświadczonych trenerów, którzy obecnie są bez pracodawcy w szeroko pojętej NHL. O jakichś sentymentach związanych z Babcockiem. Zbytnio nie chciałbym czytać. ;)

Jest jeszcze jedno intrygujące nazwisko: Maurice, zwolniony jeszcze 17 grudnia 2021 roku, przez :wpg: . Młodszy o 7 lat od faceta omawianego przeze mnie wyżej. I kolejny z Kanadyjczyków, który przeszedł swoje w Winnipeg. Ze wzlotami oraz upadkami włącznie.
 
     
Yogi80 

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina , Filip Hronek
Za Red Wings od sezonu: 1990
Wiek: 44
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 164
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2022-05-03, 18:24   

Łarionow w sobotę podpisał kontrakt z Torpedo Niżny Nowogród więc raczej odpada jego kandydatura
 
     
piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wiek: 38
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 1529
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2022-05-04, 11:35   

To co? Chyba czas pobawić się we wczesnoetapową wróżkę i zobaczyć co da się sklecić z tego co mamy :)

Bertuzzi - Larkina - Raymond
Vrana - Suter - Fabbri
Zadina - Rassmusen - Berggren
Smith - Veleno - Sundqvist

Walman - Seider
Edvinsson - Hronek
xxx* - Lindstrom

tutaj widzę albo FA albo Johansson

Zakładając że uderzamy ostro w offsezonie mogło by to wyglądać nieco inaczej:

Vrana - Larkina - Raymond
Fabbri - 2C - Berggren
Zadina - Suter - Andreasson
Rassmusen - Veleno - Sundqvist

Walman - Seider
Edvinsson - Hronek
xxx* - Lindstrom

Zastanawiam się w którą stroną iść z obroną. Na dłuższą metę wzmacnianie lewej strony nie ma większego sensu bo zaciąg młodzieży nadchodzi, jeśli już to tylko coś krótkoterminowego. Z prawej nie ma aż tyle nadchodzącego talentu dlatego chyba trochę szkoda pchać Hronka w handel. W sumie to chyba chciałbym zobaczyć jak sobie poradzi z nieco bardziej utalentowanym partnerem.
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Raymond
Za Red Wings od sezonu: 2006-07
Wiek: 40
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3720
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2022-05-07, 17:09   

piotras1985 napisał/a:
To co? Chyba czas pobawić się we wczesnoetapową wróżkę i zobaczyć co da się sklecić z tego co mamy :)


Mamy całe lato i cześć jesieni, więc można. ;)

To i ja wtrącę kilka zdań. I zacznę od obsady bramki. Czyli sprawy chyba najbardziej oczywistej, ale nie powiedziane, że rozwiązanej szablonowo. Każdy kto oglądał to, co do powiedzenia miał Yzerman. Zdaje sobie sprawę, że Cossa pomimo tego, że aktualnie radzi sobie bardzo dobrze w fazie PO w WHL, ze swoją ekipą. Nie jest przymierzany do walki o miejsce w składzie na obozie przygotowawczym. A to oznacza jedno. Organizacja ma na kontrakcie Nedeljkovica, który niedawno sam był dla siebie krytyczny i zrobi wszystko co w jego mocy, aby w przyszłej kampanii dać więcej stabilności. Czyli widze dwie opcje. Czekanie na nazwiska dostępne na rynku wolnych agentów. Albo szukanie podobnej wymiany, jak rok temu. Jest kilku młodych bramkarzy. Cześć to rówieśnicy Alexa, których można by wyciągnąć od innych organizacji w wymianie 1-on-1 (lub w pakiecie). Powiedzmy za którego ze statusem RFA. Mam na myśli kogoś z grona Zadina, Stephens, czy nawet Walman, Juolevi. Dlaczego? Mozna dać takiemu młodemu bramkarzowi kontrakt podobny do warunków Nedeljkovica, skoro Cossa może jeszcze poczekać 1-2 sezony. W między czasie mielibyśmy nową, młodą twarz do tej karuzeli. I opcje ratunkową na wypadek kompletnego zjazdu formy u Alexa. Wracając do wspomnianej czwórki. Osobiście nie mam pewności, że każdy z nich dostanie ofertę kwalifikowaną. Pierwszy dostał najwięcej okazji, aby się pokazać. Drugi sporo stracił z racji kontuzji, a dwaj ostatni zaczynali sezon w innych organizacjach i także mieli swoje lepsze i gorsze momenty, już w Detroit. Żaden nie wniósł, aż tyle, aby dawać im z automatu nowy kontrakt i miejsce w szerokim składzie.

I teraz przy okazji przejdę do bloku obronnego. Prawa strona ma 3 nazwiska, które dobrze znamy. Choć Lindström nie był przekonujący w końcówce sezonu. I nie zdziwię się, jeśli kierownictwo zapewni mu konkurencję. Inną, niż Oesterle, który idealnie nadaje się na #7, ewentualnie #8 w obecnym punkcie przebudowy. To oznacza, że jesli taki Staal, czy reszta zostaną odpuszczeni. Cała lewa strona również będzie do obsadzenia. I teraz tak. Z całego kibicowskiego serca, życzę sobie debiutu w NHL, Edvinssona, czy nawet Johanssona. Ale zdroworozsądkowo zakładam, że tylko jeden się przebije, jak coś. Niech będzie ten pierwszy. To oznacza, że są jeszcze dwa wakaty. Taki Walman mógłby się ślizgać w trzeciej parze, ale ja widziałbym to odważniej. Może znowu ktoś przyjdzie w wymianie, choć presja na takie ruchy będzie mniejsza. Może ktoś z UFA. Wspominałem kiedyś o Edlerze, który teraz gra jedne z topowych minut w dziurawej obronie Królów. W rywalizacji z Nafciarzami. Przypuszczam, że innych dostępnych, doświadczonych nazwisk nie zabraknie. W każdym razie obstawiam, że w defensywnym zestawieniu Piotra. Brakuje tego o czym właśnie wspomniałem. Została ofensywa i najwięcej walki wewnątrz organizacji rozegra się mimo wszystko tutaj. Z jednej strony życzyłbym sobie, aby Yzerman mocniej przycisnął i powalczyło o dobrego centra do top-6, czy nawet skrzydłowego (mniej prawdopodobne, może ten Palat?). Z innych wątków. Sadzę, że Rasmussen udowodnił większą wartość na piórku. I tam powinien zacząć. Veleno także pasuje do NHL. Choć w przypadku obu, chyba jeszcze za wcześnie na coś więcej, niż bottom-6. Odnośnie całej tej grupy młodych graczy na dorobku. Do NHL w tej chwili wstawię tylko Berggrena. A resztę pozycji obsadzę tymi zasobami, które Skrzydła, już posiadają. Sumując całość:

Bertuzzi - Larkin - Raymond

(np. Palat) - (nowy center) - Vrána

Fabbri - Suter - Berggren*

Rasmussen - Veleno - Sundqvist

Ławka: Erne, Smith


(np. Edler) - Seider

Edvinsson* - Hronek

(nowy LD) - (nowy RD)

Ławka: Lindström, Oesterle


Nedeljkovic (1A)

(ktoś z UFA, ewentualnie RFA od innej ekipy) (1B)

* - dwie nowe twarze w domyśle idące w ślady Seidera oraz Raymonda

Jeśli nikt z rodzimych UFA nie zostanie zaklepany, czy dżentelmeńsko dogadany, a drogi Skrzydeł ze wspomnianą czwórką RFA, faktycznie się rozejdą. Tak to może wyglądać w dużym skrócie.

Dyskutujmy dalej, jest o czym.
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Raymond
Za Red Wings od sezonu: 2006-07
Wiek: 40
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3720
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2022-05-10, 22:33   

Could Barry Trotz and the Red Wings be a match? (The Athletic)

Co sądzicie? Faktem jest, że ten konkretny trener. Był w stanie przeprowadzić transformację defensywną w jednej z Nowojorskich ekip. Liczby cytowane w tekście, a pochodzące z okresu pobytu u ostatniego pracodawcy. Przecież robią wrażenie. A już nie wspomnę o tym rajdzie, aż po sam Puchar, gdy prowadził :wsh:. Tak więc znając jego styl. Mógłby znacznie poprawić tą największą bolączkę Skrzydeł. W domyśle dostałby także lepszy produkt na lodzie od Blashilla, gdyż Yzerman, wraz z resztą kierownictwa. Może w każdej chwili przyjąć postawę bardziej agresywną w stosunku do wolnych agentów. Zdaje sobie sprawę, że w innych organizacjach także otworzą się możliwości (np. u Lotników). Niemniej trener o takim dorobku. W moim odczuciu potrafiłby przepracować istniejące mankamenty (ewentualnie je przykryć) i dodać więcej tożsamości tej cierpliwie przebudowywanej drużynie. Z resztą obaj Panowie, już ze sobą pracowali w strukturach reprezentacji Kanady. A gracze pokroju Vrány, nie są mu obcy. Mało tego. To on wprowadzał wówczas 20-letniego Czecha do NHL. Inna sprawa, że 59-latek pochodzi z Winnipeg. A tam także przydałaby się pomoc, dla drużyny na rozdrożu. Dlatego do perspektywy jego pracy w Detroit. Podchodzę z duża rezerwą. Ale nie przeszkadzałoby mi, gdyby przystał na tutejsze warunki. Przy założeniu, że otrzyma tutaj jakąś mocno konkurencyjną ofertę.

Pewnie niedługo się przekonamy, czy będzie na czym budować plotki. ;)
 
     
piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wiek: 38
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 1529
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2022-05-11, 06:53   

No cóż. Losowanie znów nam nie dopisało. Chociaż tym razem nie zjechaliśmy w dół.
Dla zobrazowania kto w ostatnich latach najbardziej dostał po d..ie w loteriach graffika:




A co do trenera to jak by nie patrzeć liczby mówią za niego. Jest tylko jedno ale: obawiam się że jest to typ trenera preferujący weterana nad młodzież. Przy czym ma na koncie kilka nazwisk wprowadzonych do ligi, więc to może zmartwienie na wyrost.
 
     
Roggi 


Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wiek: 42
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 1697
Skąd: płn-wsch skrzydło...
Wysłany: 2022-05-11, 22:39   

Rocznik jeszcze bardziej gówniany niż ten 2017 więc brak szczęścia w loterii w ogóle mnie nie ruszył.
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Raymond
Za Red Wings od sezonu: 2006-07
Wiek: 40
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3720
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2022-05-12, 19:38   

piotras1985 napisał/a:
No cóż. Losowanie znów nam nie dopisało. Chociaż tym razem nie zjechaliśmy w dół.


Roggi napisał/a:
Rocznik jeszcze bardziej gówniany niż ten 2017 więc brak szczęścia w loterii w ogóle mnie nie ruszył.


Panowie, ale chyba jest różnica pomiędzy narzekaniem na brak szczęścia, a zdroworozsądkowym podejściem. Drugi rok z rzędu :det: nie ruszają się z miejsca, które według tabeli zajmowały po sezonie regularnym. Zważywszy, że w poprzedzających latach bywało znacznie gorzej. Można chyba uznać, że sytuacja jest optymalna. A już nawet nie wspominam o tym, że przytoczona grafika nie jest kompletna. Należałoby uwzględnić wyniki losowań z dwóch ostatnich lat, a później wyciągać wnioski. Natomiast fakt, że tutejsza organizacja nadal czeka na przesunięcie się wyżej. Nie jest niczym wyjątkowym.

piotras1985 napisał/a:
A co do trenera to jak by nie patrzeć liczby mówią za niego. Jest tylko jedno ale: obawiam się że jest to typ trenera preferujący weterana nad młodzież. Przy czym ma na koncie kilka nazwisk wprowadzonych do ligi, więc to może zmartwienie na wyrost.


To jedno z wielu nazwisk, które jeszcze nie raz będzie można usłyszeć, nim kierownictwo podejmie konkretną decyzję. A ja tylko sugerowałem, że solidność Trotza, by się w Detroit przydała. ;)
 
     
piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wiek: 38
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 1529
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2022-05-17, 08:14   

Lambert właśnie wypad z gry. Został naturalnym następcą w :nyi:
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Raymond
Za Red Wings od sezonu: 2006-07
Wiek: 40
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3720
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2022-05-17, 09:01   

piotras1985 napisał/a:
Lambert właśnie wypad z gry. Został naturalnym następcą w :nyi:


Dobrze wiedzieć. ;)

Inna sprawa, że DeBoer wyleciał z :vgk: , gdzie może go zastąpić wspominany wyżej Trotz.

Tym czasem oficjalnie potwierdzono: :det: signed right wing Pontus Andreasson to a one-year contract.

Szczegóły z Cap Friendly: 1 year ELC , $842,500 cap hit / $925,000 AAV

2022-23: $750k base + $92.5k SB + $82.5k GP, $80k minor salary.





Plus jeszcze jedna ciekawa plotka, która z pewnością nabierze rumieńców. Co o niej sądzicie?

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Design by Forum Komputerowe
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12